25.02.2017., 19:04:29
dyzury_aptek
punkt_konsultacyjny
mapa_turystyczna
logo-mikroporady-150-42
Kluby LZS Drukuj
21.01.2007.

Kluby LZS


„Czarni” Rokitki
    Największy klub działający od przeszło 50 lat na terenie gminy. W klubie funkcjonują dwie sekcje piłki nożnej i piłki siatkowej. Pierwsza drużyna piłki nożnej występuje w klasie okręgowej, druga w B-klasie, a ponadto w rozgrywkach uczestniczą dwie drużyny juniorów. Klub posiada wybudowane od podstaw boisko do piłki nożnej oraz nową szatnię o wysokim standardzie. Działalnością kieruje Bogdan Styrkowiec.

LZS Biała
    Klub zaliczany jest do starszej grupy. Istnieje od ponad 60 lat. Szefem jest Mikołaj Bidnyk. Klub zajmuje się piłką nożną, reprezentuje klasę B. W latach 70-tych drużyna występowała jako czołowy zespół w A-klasie. Kilka lat temu działacze i zawodnicy klubu wybudowali na własne potrzeby szatnię. W niewielkim tylko stopniu pomógł w tym Urząd Gminy.

„Płomień” Michów
    Jest to klub z bardzo dużymi tradycjami istniejący od prawie 60 lat. W klubie funkcjonuje drużyna piłkarska grająca w rozgrywkach B-klasy. Swego czasu występowała w A-klasie. Szefuje mu Jan Safin.

„Mewa” Goliszów
    Klub ten po kilkuletniej przerwie reaktywował w roku 2001 swoją działalność. Na jego czele stoi Ryszard Dulik. Klub prowadzi wielosekcyjną działalność: piłka nożna, piłka siatkowa, szachy, warcaby stupolowe i tenis stołowy. Podczas obchodów V Gminnego Święta Sportu została uroczyście otwarta i oddana do użytku nowa szatnia. W roku 2009 drużyna szachistów awansowała do rozgrywek III ligi.

„Iskra” Niedźwiedzice
    Jest to młody klub, powstał w 1999 roku. Posiada drużynę piłkarską występującą w rozgrywkach B-klasy. Jeszcze w roku 2006 drużyna uczestniczyła w rozgrywkach A-klasy. Zespół gra na własnym boisku wykonanym siłami własnymi i mieszkańców Niedźwiedzic. W taki sam sposób na obiekcie powstała nowoczesna szatnia sportowa. Klubem kieruje Mariusz Nawrocki. 

„Ur pal-Sokół” Krzywa
    Jest to młody klub. Powstał w 2000 roku. Drużyna piłkarska seniorów występuje w rozgrywkach A-klasy, funkcjonuje również drużyna juniorów. Prezesem jest Andrzej Pyrz.

„Orlik” Okmiany
    Jest to kolejny Klub z wieloletnimi tradycjami. Szefuje mu Mieczysław Kułaga. Mają na swoim koncie występy w rozgrywkach ligi okręgowej piłki nożnej. Na terenie boiska znajduje się szatnia.

„Przylesie” Okmiany
    Typowy klub siatkarski. Druzyna systematycznie bierze udział w rozgrywkach Gminnej Ligi Piłki Siatkowej oraz turniejach siatkarskich. Klubem kieruje Włodzimierz Zatorski.

LZS Budziwojów
    W klubie istnieje drużyna piłki nożnej występująca w rozgrywkach B-klasy. Mecze rozgrywane są na nowym boisku wykonanym własnymi siłami. Jest to drużyna regionalna, skupiająca sportowców z okolicznych miejscowości. Klubem kieruje Bogdan Różański.

„Polonia” Witków
    Jest rówieśnikiem klubu z Budziwojowa. Powstał jednak na bazie byłej drużyny z Jerzmanowic, która miała wieloletnią historię. Reaktywowała się jako LZS Witków. Szefem tej B-klasowej drużyny jest Krzysztof Sowiński. Mecze rozgrywają na własnym boisku w Witkowie. Jest to kolejny przykład klubu „regionalnego”, skupiającego zawodników z sąsiadujących ze sobą wsi.

„Konrad” Konradówka
    Klub został założony przez mieszkańców Konradówki od podstaw. Prowadzą go: Mirosław Bar, Roman Zimirski i Janusz Lichaj. Boisko, na którym grają, wspólnymi siłami zbudowali członkowie klubu i mieszkańcy. Zawodnikami są mieszkańcy Konradówki i sąsiadujących Piotrowic. W chwili obecnej drużyna piłkarska występuje w B-klasowych rozgrywkach. W 2008 roku obiekt wzbogaci się o szatnię sportową.

„PHU Bobik – Burza” Gołaczów
    Klub powstał w 2001 roku a już w roku 2003 występował w piłkarskich rozgrywkach A-klasy, w których bierze udział do chwili obecnej. W klubie funkcjonuje również drużyna juniorów. Od roku 2006 na boisku piłkarskim stoi nowa szatnia sportowa. 

„Zryw” Stary Łom
    Jest to klub o wieloletnich tradycjach. Reprezentuje gminę w piłce siatkowej. Istnieje tu drużyna mężczyzn i kobiet. Często w Starym Łomie organizowane są  turnieje rodzinne, dlatego we wsi jest wiele familijnych drużyn. Klub w 2001 roku  był organizatorem finału Rejonowego Turnieju Piłki Siatkowej. Reprezentował także gminę Chojnów na finałach Wojewódzkich Dolnośląskich Igrzysk LZS oraz Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich. Prezesem klubu jest Stanisław Gruszecki.

JKS Jaroszówka
    Jest to klub – legenda. Posiada na swoim koncie wiele sukcesów w sportach konnych. Chlubę klubowi przynoszą zawodnicy zarówno indywidualnie jak i drużynowo, może się on poszczycić wieloma medalami zarówno w zawodach krajowych jak i europejskich. Istniała tu znana drużyna woltyżerek. Klub koncentruje się obecnie głównie na dwóch kategoriach: ujeżdżeniu i skokach. Prezesem klubu jest obecnie Wiesław Apanasewicz.

KJ OSK Jaroszówka
    Jest to młody klub, który powstał na bazie stadniny koni w Jaroszówce. Część zawodników to nowi reprezentanci klubu, część została przy stadninie z czasów współpracy z JKS. Dyscyplina, którą preferuje klub to Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego. Z uwagi m. in. na dobrą bazę - stadninę, której prezesem jest Roman Krzyżanowski, klub jest organizatorem wielu zawodów (najważniejsze to Zawody Ogólnopolskie WKKW, w których udział bierze jeździecka czołówka Polski) Na czele klubu stoi Alojzy Pawicki.

LZS Gołocin
    Klub powstał w roku 2003. Wiodącą dyscypliną uprawianą przez jego zawodników jest piłka siatkowa. Zespół siatkarzy z Gołocina startuje we wszystkich imprezach siatkarskich,  włącznie z udziałem w Gminnej Lidze Piłki Siatkowej. Klubowi szefuje Bogdan Rożański.

„Dąb” Dobroszów
    Klub powstał w roku 2003. Zawodnicy w nim zrzeszeni uprawiają piłkę siatkową. Ogromnym wysiłkiem działaczy i zawodników odbudowano boisko piłkarskie. Drużyna siatkarzy regularnie bierze udział w rozgrywkach Gminnej Ligi Piłki Siatkowej.

„Start” Osetnica
      Po kilkuletniej przerwie w roku 2008 klub reaktywował swoją działalność. W chwili obecnej zawodnicy tego klubu uczestniczą w rozgrywkach piłki nożnej klasa B oraz w Gminnej Lidze Piłki Siatkowej. Klubem kieruje Stanisław Pisiewicz. 

Zmieniony ( 02.01.2010. )
 
t.one blue was designed 2006 by Karsten Oltrogge: www.tone.oltrogge.ws
Homepage of Karsten Oltrogge: www.oltrogge.ws