Strona główna arrow Rekreacja / Turystyka arrow Ścieżki rowerowe
25.02.2017., 19:06:48
dyzury_aptek
punkt_konsultacyjny
mapa_turystyczna
logo-mikroporady-150-42
Drukuj
21.01.2007.

ROWEREM PO GMINIE CHOJNÓW

    Amatorzy jazdy rowerowej, którzy wiosną i latem będą chcieli uatrakcyjnić swój pobyt na terenie Gminy Chojnów będą mogą skorzystać z wyznaczonych bezpiecznych dla cyklistów tras. Jesienią tego roku odnowione zostało oznakowanie dwóch szlaków rowerowych Rokitki i Jaroszówka. Warto też dodać, że przebieg tych szlaków turystycznych można zobaczyć na wydanej przez Urząd Gminy Chojnów mapie turystycznej.


    Pierwsza z tras biegnie z Rokitek przez Biskupin i lasy w kierunku Modłej, a następnie zakręca w pobliże Czernikowic, biegnąc dalej do Jerzmanowic i z powrotem do Rokitek. Drugi szlak prowadzi z Rokitek przez Zamienice, Michałów i Jaroszówkę. Biegnie on obok stawów w Zamienicach, a następnie aleją parkową i szlakiem wśród pól aż do zabytkowego kościoła w Zamienicach. Dalej szlak przecina rozwidlenie rzeki Czarna Woda i wiedzie wprost do rezerwatu „Torfowisko”, a dalej trasą wśród lasów do leśniczówki w Michałowie, skąd prowadzi do Kolonii Jaroszówka. Później trasa biegnie obok leśniczówki, zabytkowego młyna i Stadniny Koni. Asfaltową drogą przez Zamienice szlak z powrotem przywiedzie rowerzystów do Rokitek.

Ścieżki rowerowe

Osoby, które wiosną i latem będą chciały zwiedzić gminę na rowerze nie zabłądzą, bowiem odnowione zostało oznakowanie dwóch tras rowerowych.
Zmieniony ( 28.10.2008. )
 
t.one blue was designed 2006 by Karsten Oltrogge: www.tone.oltrogge.ws
Homepage of Karsten Oltrogge: www.oltrogge.ws