Strona główna
25.02.2017., 19:04:21
zp
zp
dyzury_aptek
punkt_konsultacyjny
mapa_turystyczna
logo-mikroporady-150-42
Drukuj
23.07.2015.

SADZONKI ZA OPAKOWANIA PO ŚRODKACH OCHRONY ROŚLIN


     W czwartek 30 lipca w godzinach 10.00 – 18.00 rolnicy i inni użytkownicy środków ochrony roślin z gminy Chojnów będą mogli oddać puste opakowania do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanego w Piotrowicach nr 16. W zamian otrzymają oni upominek – sadzonkę rośliny ozdobnej. Zbiórka będzie obejmować opakowania po środkach ochrony roślin, nawozach, adiuwantach i produktach biobiójczych.

      Aby opakowanie zostało przyjęte, musi być czyste, dokładnie opróżnione i trzykrotnie przepłukane. Takie postępowanie zapewnia bezpieczeństwo zbiórki na każdym etapie: od transportu od użytkownika do punktu zbiórki, aż do momentu właściwego przetworzenia odpadu.
 
     Akcja prowadzona jest przez Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin (PSOR), właściciela i koordynatora Systemu Zbiórki Opakowań PSOR oraz firmę REMONDIS – operatora Systemu, we współpracy z Gminą Chojnów.
 
– Nasza akcja wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników środków ochrony roślin. Pomagamy im łatwo pozbyć się pustych opakowań, a przy tym wypełnić prawny obowiązek i zatroszczyć się o środowisko. Rolnicy otrzymają – zgodnie z obowiązującym prawem – Kartę Przekazania Odpadu oraz upominek, sadzonkę rośliny ozdobnej – mówi Joanna Gałązka z Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin.
 
     Przepisy dotyczące gospodarki opakowaniami i odpadami opakowaniowymi nakładają na użytkowników i sprzedawców środków ochrony roślin obowiązek zwracania, zbiórki i zagospodarowania opakowań. Dzięki Systemowi Zbiórki Opakowań zorganizowanym przez PSOR, już od ponad 11 lat, użytkownicy środków ochrony roślin mogą pozbyć się tych opakowań w sposób prosty, bezpłatny i bezpieczny dla środowiska.
 
     Osoby, które nie będą mogły wziąć udziału w akcji, mają możliwość oddania pustego opakowania do sklepu uczestniczącego w Systemie PSOR. Lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej: www.systempsor.pl/punkty-odbioru .


Strona www Systemu Zbiórki Opakowań PSOR:
www.systempsor.pl

Profil YouTube
https://www.youtube.com/channel/UCoAMiFR9HHUOwG33E6YIOzg


więcej informacji można uzyskać u Pana Radosława Lipy – Inspektora ds. Ochrony środowiska I gospodarki odpadami Urzędu Gminy w Chojnowie, tel. 76-81-88-502 wew. 49


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
t.one blue was designed 2006 by Karsten Oltrogge: www.tone.oltrogge.ws
Homepage of Karsten Oltrogge: www.oltrogge.ws