Strona główna
25.02.2017., 19:05:06
zp
zp
dyzury_aptek
punkt_konsultacyjny
mapa_turystyczna
logo-mikroporady-150-42
Drukuj
12.08.2015.

UDZIAŁ GMINY CHOJNÓW W KONKURSIE "PIĘKNA WIEŚ DOLNOŚLĄSKA 2015"


     W tym roku już po raz siódmy Samorząd Województwa Dolnośląskiego ogłosił konkurs „Piękna Wieś Dolnośląska”. Jego głównym celem jest wyłonienie oraz promowanie wzorcowych działań i przedsięwzięć realizowanych na terenach wiejskich. To również okazja do wymiany doświadczeń, a także jedna z form wsparcia jakie Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oferuje społecznościom lokalnym uczestniczącym w Odnowie Dolnośląskiej Wsi. W ubiegłym roku Gmina Chojnów po raz pierwszy wzięła udział w konkursie, zgłaszając Osetnicę w kategorii „Najpiękniejsza wieś” oraz Gospodarstwo Agroturystyczne Piaskowy Las z Czernikowic w kategorii „Najpiękniejsza Zagroda”. Zeszłoroczna edycja zakończyła się sukcesem- Osetnica otrzymała pierwsze wyróżnienie w kategorii „Najpiękniejsza wieś”.
 
W tym roku, Gmina Chojnów również postanowiła wziąć udział w konkursie, zgłaszając:
1. Konradówkę w kategorii „Najpiękniejsza Wieś”.
2. Zagrodę  „Skrzydlate Niebo” pani Grażyny Dudzińskiej z Konradówki w kategorii „Najpiękniejsza Zagroda”.
3. Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice pn.:  „Dni Kresowe – Nie Jest Wart Przyszłości Ten , Kto Nie Pamięta o Przeszłości”  w kategorii „Najlepszy Start w Odnowie Wsi”.

Komisja konkursowa odwiedzi Niedźwiedzice i Konradówkę już 18 sierpnia.

Konkurs współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Schematu II Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
1.
dsc_0043.jpg
2.
dsc_0113.jpg
3.
image01.jpg
Zmieniony ( 12.08.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
t.one blue was designed 2006 by Karsten Oltrogge: www.tone.oltrogge.ws
Homepage of Karsten Oltrogge: www.oltrogge.ws