Strona główna
25.02.2017., 19:03:44
zp
zp
dyzury_aptek
punkt_konsultacyjny
mapa_turystyczna
logo-mikroporady-150-42
Drukuj
22.09.2015.

ROMANSOWALI¦MY W NIED¬WIEDZICACH


    W pi±tek 18 wrze¶nia 2015 roku w sali wiejskiej w NiedĽwiedzicach odbył się czwarty w tej miejscowo¶ci koncert zorganizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem Kulturalnym „Krajobrazy”. Tym razem Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz i Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi NiedĽwiedzice zaprosili na koncert o tematyce miłosnej w wykonaniu artystów polskich i zagranicznych w ramach IV Legnickich Dni Romansu Polsko – Rosyjskiego im. Lidii Nowikowej. Koncert poprowadził Tadeusz Samborski - prezes Stowarzyszenia Kulturalnego „Krajobrazy” oraz Aurelia Sobczak – aktorka teatralna i telewizyjna.

    „Romans Polsko Rosyjski” – pod tym hasłem w NiedĽwiedzicach odbył się koncert w ramach IV Legnickich Dni Romansu Polsko – Rosyjskiego im. Lidii Nowikowej. Pi±tkowy wieczór był nie lada gratk± dla miło¶ników nastrojowych, lirycznych piosenek w wykonaniu wspaniałych artystów.

    Wykonawcy zachwycili swoim kunsztem, a sala wiejska jak co roku pękała w szwach. Koncert w NiedĽwiedzicach to kolejna, piękna i wzruszaj±ca uczta dla duszy, podana w formie romansów, wyrażaj±cych uczucia i emocje dwojga ludzi do¶wiadczonych miło¶ci±, rado¶ci± a także smutkiem i rozstaniem. Liryczno - sentymentalne, wiecznie popularne i aktualne pie¶ni, zaprezentowane zostały w różnych językach przez znakomitych  artystów polskich i zagranicznych.

    Wyst±pili m.in. sopranistka - Barbara DroĽdzińska,  słynny polski baryton - Wiesław Bednarek, białoruski tenor - Leonid Vołodko a także białoruski  zespół wokalno - instrumentalny „Ars Longa” oraz  zespół „Wschodnie Klimaty”.

    Festiwal, w ramach którego odbył się koncert, nosi nazwę im. Lidii Nowikowej. Wszyscy mieszkańcy naszego regionu a zwłaszcza Legnicy doskonale znaj± słynn± historię tragicznej miło¶ci Rosjanki i polskiego żołnierza. Historię, któr± zainspirowany Waldemar Krzystek, opowiedział w filmie "Mała Moskwa".

    Impreza w NiedĽwiedzicach zakończyła się w wspóln± biesiad± przy przygotowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi NiedĽwiedzice poczęstunku, przy którym można było porozmawiać z artystami oraz wymienić wrażeniami po dużej dawce przepięknej muzyki...

A.K.
1.
image01.jpg
2.
image02.jpg
3.
image03.jpg
4.
image04.jpg
5.
image05.jpg
6.
image06.jpg
7.
image07.jpg
8.
image08.jpg
9.
image09.jpg
10.
image10.jpg
11.
image11.jpg
12.
image12.jpg
13.
image13.jpg
14.
image14.jpg
15.
image15.jpg
16.
image16.jpg
17.
image17.jpg
18.
image18.jpg
19.
image19.jpg
20.
image20.jpg
21.
image21.jpg
22.
image22.jpg
23.
image23.jpg
24.
image24.jpg
25.
image25.jpg
26.
image26.jpg
Zmieniony ( 22.09.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
t.one blue was designed 2006 by Karsten Oltrogge: www.tone.oltrogge.ws
Homepage of Karsten Oltrogge: www.oltrogge.ws