Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Piąta, jubileuszowa edycja Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego z rekordowym wynikiem frekwencji

  Piąta, jubileuszowa edycja Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego z rekordowym wynikiem frekwencji

  2020.02.04

  19,99% wyniosła frekwencja podczas głosowania w ramach Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego. W zakończonym w niedzielę głosowaniu na inwestycje, które będą realizowane w 2020 r., oddano 1524 głosy – znacznie więcej niż w poprzedniej edycji.

  Głosowanie na projekty zgłoszone do piątej, jubileuszowej edycji Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego trwało od godz. 10.00 do  godz. 14.00  w dniu 2 lutego 2020 r. Pod głosowanie poddano 43 zadania z 27 miejscowości Gminy Chojnów. Mieszkańcy mogli dokonać wyboru w jednym spośród 23 stacjonarnych punktów głosowania. W głosowaniu wzięło udział 1524 mieszkańców. Ogółem frekwencja w Gminie Chojnów wyniosła 19,99%.

   

 • Wójt szuka dzierżawcy dla terenów rekreacyjno – wypoczynkowych po wyrobisku żwirowni w Rokitkach

  Wójt szuka dzierżawcy dla terenów rekreacyjno – wypoczynkowych po wyrobisku żwirowni w Rokitkach

  2020.01.30

  Wójt Gminy Chojnów ogłasza przetarg na 5-letnią dzierżawę atrakcyjnych nieruchomości położonych nad wodą w turystycznej miejscowości Rokitki. Dzierżawa dotyczy terenów rekreacyjno – wypoczynkowych po wyrobisku żwirowni, tuż przy drodze powiatowej nr 865 ulokowanej przy linii brzegowej. Celem dzierżawy jest organizacja wypoczynku letniego.
   

   

   

 • Zakończenie budowy świetlicy integracyjno-terapeutycznej w Budziwojowie

  Zakończenie budowy świetlicy integracyjno-terapeutycznej w Budziwojowie

  2020.01.23

  Budowa świetlicy integracyjno-terapeutycznej w Budziwojowie została rozpoczęta w na początku 2019 roku i była realizowana przez firmę „Complex-Bud s.c. z siedzibą w Lubinie. Wartość robót budowlanych wyniosła 1.082.070,35 zł. Inwestycja mogła zostać zrealizowana dzięki zawartej przez Gminę Chojnów  umowie o przyznaniu pomocy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego na dofinansowanie w wysokości 500 tys. zł. w ramach operacji typu "Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne", w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 • Duże zainteresowanie towarzyszy jubileuszowej, piątej edycji Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego.

  Duże zainteresowanie towarzyszy jubileuszowej, piątej edycji Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego.

  2020.01.23

  Duże zainteresowanie towarzyszy jubileuszowej, piątej edycji Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego. To okazja dla lokalnych organizacji i społeczności na realizację planów, których nie są w stanie wykonać własnymi siłami.
  Aż 44 projekty zgłoszono do Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r. Proponowane zadania opiewają kwotę ponad 600 tys. zł. Najwięcej wniosków dotyczy rozbudowy oświetlenia ulicznego a także doposażenia placów zabaw i miejsc rekreacyjno - sportowych.

 • Kwalifikacja Wojskowa dla mieszkańców Gminy Chojnów

  Kwalifikacja Wojskowa dla mieszkańców Gminy Chojnów

  2020.01.20

  Od 27 do 28 lutego potrwa kwalifikacja wojskowa osób mieszkających w Gminie Chojnów. Powiatowa Komisja Lekarska będzie prowadzić kwalifikacje w Spółdzielczym Domu Kultury „Kopernik”, przy ul. Koziorożca 9 w Legnicy.

   

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka