Gmina Chojnów

Aktualności

  • Plakat "Miska dla pupila"

„Miska dla pupila” – charytatywna akcja szkół podstawowych z Gminy Chojnów oraz firmy SONAC OSETNICA Sp. z o.o.

Wiele osób chce pomagać bezdomnym psom i kotom, ale nie wie, jak to zrobić. Aby umożliwić realne wsparcie schronisk, Gmina Chojnów wspólnie z Firmą SONAC Osetnica Sp. z o.o. stworzyły proste narzędzie do pomagania – akcję „Miska dla pupila”.

„Miska dla pupila” to inicjatywa społeczna skierowana do uczniów ze szkół podstawowych z Gminy Chojnów. Chcemy wspomóc schroniska, które działają na rzecz bezbronnych zwierząt. Placówkom bardzo często brakuje środków na zabezpieczenie wszystkich niezbędnych potrzeb, by zapewnić godne warunki dla bezdomnych zwierząt. Wiemy, że najistotniejszą potrzebę stanowi pożywienie, dlatego w ramach naszej akcji będziemy zbierać zarówno suchą jak i mokrą karmę - informuje Małgorzata Postrzech – przedstawiciel partnera strategicznego akcji firmy SONAC OSETNICA Sp.z o.o. Dołączenie do akcji jest bardzo proste. Wystarczy, że między 25 września a 31 października 2019 r.  uczeń przyniesie do jednej z gminnych szkół podstawowych suchą lub mokrą karmę dla psa lub kota. W ostatnim dniu zbiórki podliczone zostanie, ile kilogramów karmy udało się zebrać  a partner akcji firma SONAC Osetnica Sp. z o.o. dołoży taką samą ilość karmy od siebie. Szkoła, która wykaże się największym zaangażowaniem otrzyma również nagrodę od Wójta Gminy Chojnów Andrzeja Pyrza. Nadrzędnym celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na zjawisko bezdomności zwierząt i dotarcie z informacją o skali problemu do jak największej liczby osób. Cieszy nas zaangażowanie naszego partnera firmy SONAC Osetnica Sp. z o.o., który zobowiązał się nagrodzić każdego uczestnika akcji pamiątkowymi gadżetami, ale także za podwojenie ilości zebranej przez uczniów karmy. Mam nadzieję, że efekty przedsięwzięcia przerosną nasze oczekiwania a bezdomne zwierzęta otrzymają odpowiednie wsparcie – komentuje Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz.

Biorąc udział w akcji „Miska dla pupila”, stajesz się częścią charytatywnej inicjatywy na rzecz bezdomnych zwierząt. Dzięki temu pomagasz zwierzętom, które same nie mogą poprosić o pomoc. Nie bądź obojętny, zwierzaki czekają na Twoją pomoc!

wstecz

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka