Gmina Chojnów

Aktualności

Wybory do Sejmu i Senatu

W najbliższą niedzielę odbędą się wybory do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. W tych wyborach wybierzemy 460 posłów na Sejm i 100 senatorów. Zapraszamy do zapoznania się z pomocnymi informacjami na ten temat. Poniżej publikujemy  adresy siedzib obwodowych komisji wyborczych w naszej gminie oraz listy zarejestrowanych kandydatów na posłów i senatorów. Lokale wyborcze otwarte będą od godz. 7.00 do 21.00. Od północy z piątku na sobotę do końca głosowania potrwa cisza wyborcza. Przypomnijmy, że za złamanie ciszy grozi nawet 5.000 zł kary. Grzywna za opublikowanie sondażu: od 500.000 do miliona złotych.
Aby zagłosować trzeba mieć ze sobą dowód tożsamości. Głosujemy poprzez postawienie znaku x w kratce przy kandydacie tylko na jednej liście. Przez znak x rozumie się przynajmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki.
Gdy postawisz więcej niż jeden x na liście danego komitetu, głos zostanie zaliczony kandydatowi na pierwszym miejscu; kiedy postawisz x na listach różnych komitetów – głos będzie nieważny.

 

  • 0001.jpg
  • 0002.jpg
  • 0003.jpg

wstecz

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka