Gmina Chojnów

Aktualności

Ruszyła 5. edycja Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego

W grudniu ruszyła piąta, jubileuszowa edycja Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki tej formie budżetu partycypacyjnego mieszkańcy Gminy Chojnów decydują, co chcą zmienić w swojej okolicy. Zgłaszają pomysły, dyskutują o nich, a w głosowaniu wybierają te, które zostaną zrealizowane.

W tym roku zasady GCHBO zostały dostosowane do regulacji prawnych zawartych w ustawie o samorządzie gminnym. W związku z tym niewielkiej zmianie uległ wzór wniosku a także liczba osób popierających zadanie, która nie może być większa niż 0,1% mieszkańców terenu objętego pulą budżetu obywatelskiego, w którym zgłaszany jest dany projekt.

Tym razem na wnioski z propozycjami czekamy od 9 grudnia 2019 r. do 20 stycznia 2020 r. Na zgłoszone i zakwalifikowane projekty mieszkańcy będą mogli głosować w tradycyjnej formie w świetlicach wiejskich w dniu 2 lutego 2020 r.  

Wszystkie dotychczasowe Budżety Obywatelskie cieszyły się dużym zainteresowaniem, zarówno jeśli chodzi o zgłaszanie propozycji, jak i późniejsze głosowanie. Średnia głosów oddanych w dotychczas przeprowadzonych budżetach wynosi ponad 1200 głosów.

- I to najlepszy argument, że mieszkańcy Gminy Chojnów interesują się swoją „Małą Ojczyzną” i angażują się w sprawy, które dotyczą jej rozwoju – mówi Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz. – Gmina Chojnów to nasze wspólne miejsce i razem decydujemy, jak ma wyglądać.

W głosowaniu mieszkańcy zdecydują na co w 2020 roku wydać ponad 300 tys. złotych. Budżet jest podzielony na miejscowości. Każda miejscowość może zgłosić swój własny projekt, na kwotę, która określona jest w Zarządzeniu Wójta Gminy Chojnów dostępnym na stronie www.gmina-chojnow.bip.net.pl.

Głosować na zgłoszone projekty mogą wszyscy mieszkańcy Gminy Chojnów. Jedna osoba może oddać jeden głos.

Wypełniony formularz wniosku można dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą na adres Urząd Gminy Chojnów, ul. Fabryczna 1, 59-225 Chojnów z dopiskiem „Gminny Chojnowski Budżet Obywatelski 2020”.

Pełna treść uchwały dotyczącej zasad GCHBO oraz wszelkie niezbędne dokumenty potrzebne do złożenia wniosku dostępne są na stronie: www.gmina-chojnow.bip.net.pl

Życzymy Państwu wielu owocnych pomysłów, które zaowocują wspaniałymi realizacjami w 2020 roku.

wstecz

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka