Gmina Chojnów

Aktualności

  • Zbiórka elektrośmieci

Zbiórka elektrośmieci

W dniach 21 i 22 października mieszkańcy Gminy Chojnów będą mogli bezpłatnie oddać zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny.

Zbiórka ruszy w poniedziałek, 21 października, i potrwa przez dwa dni. Mieszkańcy gminy będą mogli pozbyć się niechcianych odpadów, zostawiając je w wyznaczonych do tego miejscach w poszczególnych wsiach.
Elektrośmieci zostaną odebrane nieodpłatnie przez wyspecjalizowaną firmę. Zachęcamy zatem do posprzątania pomieszczeń i pozbycia się niepotrzebnych, zużytych przedmiotów – informuje Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz. Cyklicznie przeprowadzana akcja ma za zadanie stworzyć efektywny i funkcjonalny system zbierania elektrośmieci oraz kształtowanie postaw ekologicznych wśród naszych mieszkańców.  
Zgodnie z ustawą o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym urządzenia, których działanie uzależnione jest od dopływu prądu elektrycznego lub od obecności pól elektromagnetycznych, poddawane są obowiązkowi zbierania, odzysku i recyklingu. Oznacza to, że wszystkie pralki, zmywarki, chłodziarko-zamrażarki, urządzenia klimatyzacyjne, mikrofalówki, odkurzacze, żelazka, tostery, a nawet świetlówki kompaktowe, po okresie użytkowania nie mogą zostać tak po prostu wyrzucone do śmieci. Powinny trafić do punktów odbioru odpadów elektrycznych, gdzie zostaną poddane procesowi recyklingu lub unieszkodliwiania. 

wstecz

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka