Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Kermesz Łemkowski w Zamienicach

  Kermesz Łemkowski w Zamienicach

  2019.07.12

  W sobotę, 6 lipca przy Cerkwi pw. Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Zamienicach odbył się tradycyjny łemkowski kermesz(łemk. odpust). Wydarzenie przepełnione było muzyką folklorystyczną z różnych stron świata. Przed publicznością zaprezentowały się m.in. zespoły z Kraju Basków, Ukrainy, Litwy, Albanii. Zamienicki kermesz jest częścią Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "Świat pod Kyczerą", który w tym roku odbywa się już po raz 22.

 • Program utylizacji azbestu w Gminie Chojnów.

  Program utylizacji azbestu w Gminie Chojnów.

  2019.07.03

  W gminnym budżecie na 2019 rok zarezerwowano 100.000,000 złotych na finansowanie demontażu, odbioru i utylizacji wyrobów zawierających azbest w Gminie Chojnów. „Chcemy dać możliwość mieszkańcom naszej gminy utylizacji niebezpiecznego materiału, jakim jest azbest. Wiem, że dla domowego budżetu wynajęcie specjalistycznej firmy to niemały wydatek. Dlatego kierujemy do mieszkańców program, który w 100% pokrywa koszty usunięcia eternitu z ich otoczenia” – mówił o swoim pomyśle Wójt.

 • Zmiany w programie Rodzina 500+

  Zmiany w programie Rodzina 500+

  2019.07.02

  Od 1 lipca 2019r. program Rodzina 500+ obejmie wszystkie dzieci do 18. roku życia bez względu na dochód rodziny.
  Wnioski o przyznanie świadczenia na nowych zasadach będzie można składać:
  - online od 1 lipca (poprzez kanał bankowości elektronicznej, portal Emp@tia lub portal PUE ZUS),
  -  od 1 sierpnia drogą tradycyjną (w GOPS w Chojnowie lub listownie pocztą)

 • Realizacja rządowego programu „Dobry start”

  Realizacja rządowego programu „Dobry start”

  2019.07.02

  Od 1 lipca 2018 r. rusza nowy program rządowy „Dobry start”, w formie jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 300 zł na każde uczące się dziecko. Świadczenie przysługuje niezależnie od dochodu, na dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej do ukończenia 20 roku życia. W przypadku dzieci z niepełnosprawnościami świadczenia będą wypłacane do 24. roku życia. Na dziecko odbywające roczne przygotowanie przedszkolne świadczenie „Dobry start” nie przysługuje.

 • Fala upałów powoduje susze

  Fala upałów powoduje susze

  2019.07.02

  Uwaga Rolnicy! Od 01 lipca 2019 r. istnieje możliwość składania wniosków o oszacowanie strat w gospodarstwach rolnych w związku z występowaniem długotrwałej suszy na terenie gminy Chojnów. Szacowane mogą być uprawy: zboża ozime, zboża jare, kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę, rzepak i rzepik, krzewy owocowe, rośliny strączkowe, trwałe użytki - zielone łąki i pastwiska

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka