Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Dożynki Gminy Chojnów – Okmiany 2019

  Dożynki Gminy Chojnów – Okmiany 2019

  2019.09.10

  Za nami tegoroczne Dożynki Gminne, których gospodarzem były Okmiany. Dożynki to tradycyjne święto rolnicze, odbywające się po zakończeniu żniw. Huczne zabawy na przełomie sierpnia i września przez setki lat wpisały się w rytm życia polskiej wsi. Czy dożynki to impreza skierowana wyłącznie do rolników i mieszkańców wsi? Zdecydowanie nie!

 • Dożynki Gminy Chojnów – Okmiany 2019

  Dożynki Gminy Chojnów – Okmiany 2019

  2019.09.03

  Znamy coraz więcej szczegółów dotyczących tegorocznych Dożynek w Gminie Chojnów. Ci, którzy pamiętają ubiegłoroczny koncert grupy BOYS w Rokitkach także i tym razem nie poczują się zawiedzeni. Mieszkańcy największej gminy Powiatu Legnickiego będą bowiem bawić się przy dźwiękach zespołu SUMPTUASTIC – autorów takich przebojów jak „Kołysanka” czy „Za jeden uśmiech Twój”. Co jeszcze czeka nas podczas święta plonów Gminy Chojnów?

 • Sesja Rady Gminy Chojnów

  Sesja Rady Gminy Chojnów

  2019.09.03

  Za nami pierwsza po wakacyjnej przerwie Sesja Rady Gminy Chojnów. Radni wyjątkowo intensywnie rozpoczęli pracę. Na piątkowym posiedzeniu, poza standardowym porządkiem obrad, miały miejsce liczne wystąpienia. Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz oraz Przewodniczący Rady Gminy Chojnów Bogdan Styrkowiec wręczyli podziękowania dyrektorkom dwóch gminnych szkół podstawowych.

 • Amazon rekrutuje!

  Amazon rekrutuje!

  2019.08.30

  Długi czas przeznaczenie powstającego przy Terenach Aktywizacji Gospodarczej Gminy Chojnów centrum logistycznego pozostawało tajemnicą. Od niedawna wiemy, że za inwestycją stoi amerykańska firma amazon – jedno z wiodących przedsiębiorstw zajmujących się handlem elektronicznym, które od niedawna prężnie rozwija swoją działalność także w Polsce. Trzy pierwsze centra zostały uruchomione w 2014 roku w Sadach pod Poznaniem oraz w Bielanach Wrocławskich. Pod koniec 2017 r. uruchomiono obiekty w Sosnowcu i Kołbaskowie koło Szczecina. Teraz otworzone zostanie kolejny, największy z dotychczasowych – właśnie w Okmianach. Na mieszkańców naszego regionu czekać będzie 1000 miejsc pracy oraz atrakcyjne wynagrodzenie i wiele kuszących dodatków.

 • 4 Rajd i Zlot Oldtimer Chojnów Classic Car Club

  4 Rajd i Zlot Oldtimer Chojnów Classic Car Club

  2019.08.27

  25 sierpnia na chojnowskim rynku można było podziwiać dziesiątki rozmaitych pojazdów. Motoryzacyjne perełki zagościły w Chojnowie w ramach Rajdu i Zlotu Pojazdów Zabytkowych. To już 4 raz, kiedy Oldtimer Chojnów Classic Car Club zaprosił mieszkańców Miasta i Gminy Chojnów na wyjątkowy motoryzacyjny show. Zdobywców nagród i wyróżnień udekorowali na scenie Zastępca Wójta Gminy Chojnów Grzegorz Styrkowiec oraz Burmistrz Chojnowa Jan Serkies. Podczas wydarzenia odbyła się kwesta na rzecz Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu. Przypomnijmy, że już za niecałe 2 tygodnie wyruszy ekspedycja charytatywna do Stambułu, organizowana przez Oldtimer Chojnów. Podczas niedzielnego rajdu nie zabrakło więc klubowej Skody Favorit nazywanej pieszczotliwie "Grażynka". Rajd i Zlot były okazją do przetestowania maszyny, która już 7 września wyruszy w trasę mającą 3000 km.

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka