Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Zmiana proboszcza w Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie

  Zmiana proboszcza w Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie

  2019.08.27

  Wczoraj w Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie po raz ostatni nabożeństwo odprawił jej dotychczasowy proboszcz - ks. Mirosław Makowski. Kapłana żegnały tłumy wiernych - były kwiaty, podziękowania i łzy wzruszenia. W imieniu władz samorządowych podziękowanie za 6-letnią posługę w chojnowskiej parafii, w skład której wchodzą również kościoły filialne w Konradówce i Witkowie, złożył Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz. Wraz ks. Mirosławem Makowskim do innej parafii przeniesiony został wikariusz - ks. Marcin Bogucki. Od dziś nowym proboszczem "małego kościoła" w Chojnowie będzie ks. Dariusz Pudełko, a jego wikariuszem został ks. Kamil Bulanda.

 • 100 lat Pani Anieli

  100 lat Pani Anieli

  2019.08.22

  Dzisiaj w Starym Łomie miała miejsce niezwykła uroczystość. Swoje 100 urodziny obchodziła Pani Aniela, która jest najstarszą mieszkanką Gminy Chojnów. W imieniu mieszkańców życzenia dostojnej Jubilatce złożył Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz. Wraz z nim wizytę pogodnej staruszce złożyli pracownicy KRUS. Pani Aniela mieszka z synem, synową i wnukami. Jak na swój wiek jest wyjątkowo sprawna i samodzielna. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a wizyta wyraźnie ucieszyła Jubilatkę. Dołączamy się do życzeń zdrowia i uśmiechu praz mamy nadzieję, że przed Panią Anielą jeszcze długie lata.

 • Konradówka w top5 wiejskich inicjatyw - głosujemy!

  Konradówka w top5 wiejskich inicjatyw - głosujemy!

  2019.08.19

  Dziennikarze Radia Wrocław zorganizowali konkurs "TOP 5 wiejskich inicjatyw". Jego bohaterami są aktywne miejscowości, które aktywnie i z pomysłem promują walory swoich regionów. W gronie ścisłych finalistów znalazła się Konradówka. Tematyczna rogata wieś stanęła w internetowe szranki z 4 innymi miejscowościami. Głosowanie potrwa do 24 sierpnia do 15:30. Zachęcam do głosowania! Każdy może oddawać jeden głos dziennie.

 • Święto Wojska Polskiego

  Święto Wojska Polskiego

  2019.08.19

  15 sierpnia przy obelisku na ulicy Chmielnej w Chojnowie odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego. Zgromadzeni mieszkańcy Miasta i Gminy Chojnów wspólnie oddali hołd bohaterom - historycznym i współczesnym. Członkowie chojnowskiej drużyny strzeleckiej odczytali Apel Pamięci Oręża Polskiego. W imieniu władz Gminy Chojnów wiązankę kwiatów złożyła Sekretarz Gminy Chojnów Honorata Tajchman-Rękoś.

 • Awaria wodociągu

  Awaria wodociągu

  2019.08.14

  Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chojnowie poinformował o awarii sieci wodociągowej. Trwa ustalanie, co było przyczyną usterki stacji uzdatniania wody w Okmianach. Jak zapewniają pracownicy GZGKiM, jeżeli sytuacja będzie się przedłużać, woda dla mieszkańców będzie dystrybuowana beczkowozem oraz przez jednostki OSP.

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka