Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Kermesz Łemkowski w Zamienicach

  Kermesz Łemkowski w Zamienicach

  2019.06.26

  6 lipca w Zamienicach odbędzie się Kermesz Łemkowski w ramach XXII Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "Świat Pod Kyczerą". Na terenie przylegającym do Parafii Greckokatolickiej pw. Narodzenia Św. Jana Chrzciciela będziemy mogli usłyszeć muzykę folkową z różnych stron świata. Na jednej scenie pojawiłą się zespoły z Ukrainy, Rumunii, Serbii, Indii, Włoch, Hipszanii Algierii i Polski. Festiwal „Świat Pod Kyczerą” od lat jest niesamowitym widowiskiem nie tylko muzycznym, ale i wizualnym. Wielobarwne stroje, egzotyczne instrumenty i widowiskowe popisy tancerzy niezmiennie od lat zapierają dech w piersiach i budzą podziw. Odbywający się po raz XV Kermesz Łemkowski w Zamienicach to poboczna impreza festiwalu, dzięki której mieszkańcy Gminy Chojnów mogą udać się w podróż do dalekich krajów bez pokonywania tysięcy kilometrów.

 • Stypendia dla najlepszych uczniów czekają

  Stypendia dla najlepszych uczniów czekają

  2019.06.26

  Wójt Gminy Chojnów przypomina o możliwości składania wniosków na stypendium Wójta. Lokalny Program Wspierania Edukacji Uczniów Uzdolnionych jest adresowany do podopiecznych gminnych szkół podstawowych, a także miejskich gimnazjów i liceów, mieszkających na terenie Gminy Chojnów. Celem programu jest promowanie uczniów, którzy osiągają najlepsze wyniki w nauce. Na wsparcie Wójta Gminy Chojnów będą mogli liczyć żacy, którzy wykazują zdolności w zakresie matematyki, fizyki, informatyki, a także w dziedzinach humanistycznych oraz artystycznych.

 • -

  III Festyn Parafialny przy ul Poźniaków w Chojnowie

  2019.06.18

  W najbliższą niedzielę w parku przy Liceum Ogólnokształcącym Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie odbędzie się III Festyn Parafialny. Organizatorzy przygotowali dla uczestników zabawy wiele atrakcji. W programie zobaczyć możemy między innymi loterię, dmuchane atrakcje dla dzieci oraz strzelnicę. Gmina Chojnów po raz kolejny objęła patronat nad tym wydarzeniem. W tym roku zysk z festynu przeznaczony jest na wsparcie remontu frontowej ściany budynku plebanii parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie.

 • LXVI Mistrzostwa Polski Pływających Modeli Redukcyjnych zakończone

  LXVI Mistrzostwa Polski Pływających Modeli Redukcyjnych zakończone

  2019.06.11

  W ubiegłą niedzielę zakończyły się LXVI Mistrzostwa Polski Pływających Modeli Redukcyjnych klas NS, NSS, 650 Standard. Zawody rozgrywano na akwenie „Różana Dolina” w Rokitkach.

   

 • Zawody sportowo-pożarnicze w Krzywej

  Zawody sportowo-pożarnicze w Krzywej

  2019.06.11

  8 czerwca na boisku sportowym w Krzywej rozegrane zostały Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP z terenu Gminy Chojnów. W zmaganiach wzięło udział 15 drużyn, w tym 6 drużyn młodzieżowych. Konkurencje były  poważnym sprawdzianem gotowości bojowej i przygotowania druhów. Liczyła się szybkość, znajomość sprzętu, a przede wszystkim umiejętność współpracy poszczególnych członków drużyny. Aby wykonać zadania sprawnościowe na tego typu zawodach, wszyscy członkowie drużyny muszą wykazać się doskonałą współpracą i rozumieć się niemal bez słów.

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka