Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • PSZOK nieczynny do podwołania

  PSZOK nieczynny do odwołania

  2020.04.02

  Przypominamy, że stosownie do szeroko zakrojonych działań administracji rządowej i samorządowej oraz podjętych działań własnych Wójta Gminy i jednostek organizacyjnych gminy Chojnów - w związku z zagrożeniem koronawirusem do odwołania zawieszona jest działalność Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (Biała 118A).

 • Od dziś obowiązują nowe obostrzenia w walce z koronawirusem

  Od dziś obowiązują nowe obostrzenia w walce z koronawirusem

  2020.04.01

  Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmianie ulegają zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych oraz zawieszona zostaje działalność salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Co jeszcze się zmienia?

   

 • Kondolencje

  Kondolencje

  2020.04.01

  Z ogromnym smutkiem i żalem zawiadamiamy, że  29 marca 2020 r. po ciężkiej chorobie, odeszła wieloletnia pracownica Urzędu Gminy Chojnów, nasza Koleżanka, Ś.P. Elżbieta Brylak.

   

 • 10 tys. zł z Gminy Chojnów na walkę z koronawirusem dla szpitala w Legnicy

  10 tys. zł z Gminy Chojnów na walkę z koronawirusem dla szpitala w Legnicy

  2020.03.30

  W związku z pandemią koronawirusa Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz przekaże 10 tys. zł rezerwy zarządzania kryzysowego na zakup środków ochrony osobistej dla służb medycznych z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

   

 • Wsparcie psychologiczne dla mieszkańców powiatu legnickiego

  Wsparcie psychologiczne dla mieszkańców powiatu legnickiego

  2020.03.27

  Koronawirus spowodował szereg sytuacji nietypowych dla nas. Konieczność ograniczenia kontaktów, potrzeba przebywania w kwarantannie, odizolowanie, czy też po porostu zamieszkiwanie samotnie może powodować niepokoje i frustracje. Możliwość porozmawiania w tym trudnym okresie różnych ograniczeń, z kimś kto nas wysłucha i będzie wstanie udzielić porady, wesprzeć dobrym słowem w naszej chwili niepokoju, udzielić informacji, co należy zrobić w naszym konkretnym przypadku, to niewątpliwe potrzebna forma pomocy.

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka